نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تاریخچه دانشکده هنر شوشتر

تاریخچه دانشکده هنر شوشتر


 

مروری بر تاریخچه دانشکده هنر شوشتر دانشگاه شهید چمران اهواز

گام‌های نخست تشکیل این دانشکده در سال 1373 به نام «دانشکده تربیت دبیر شوشتر»  برداشته شد و اولین گروه از  دانشجویان تربیت دبیر سال  ۱۳7۵ تحصیل خود را آغاز کردند. در ابتدای دهه هشتاد با توجه به نیاز خوزستان به دانشکده هنر، مأموریت این دانشکده تغییر کرد و با اخذ مجوزهای لازم برای پذیرش دانشجو  در رشته هنر؛ اولین گروه از دانشجویان گرافیک و نقاشی تحصیل خود را در بهمن 1381 در این دانشکده شروع کردند. هم اکنون دانشجویان این دانشکده در مقاطع مختلف کارشناسی ارشد، کارشناسی و کارشناسی ناپیوسته در رشته‌های پژوهش هنر، گرافیک و نقاشی مشغول به تحصیل هستند.

 مکان اصلی این دانشکده در زمینی به وسعت ۶۰ هکتار در منطقه‌ای دانشگاهی در شمال شرقی شهرستان شوشتر قرار دارد. این دانشکده دارای سه ساختمان آموزشی و اداری به وسعت بیش از ۶۰۰۰ متر مربع فضای اداری، آموزشی  و کارگاهی و 3 ساختمان خوابگاهی با ظرفیت حدود ۴00 دانشجو است.

امکانات آموزشی  و  خوابگاهی این دانشکده  شامل سه ساختمان اداری، آموزشی و کارگاهی به وسعت 6000 متر مربع و سه ساختمان خوابگاهی به ظرفیت  حدود 400 نفر است. کتابخانه  تخصصی  با 11000عنوان کتاب فارسی  و 1500 عنوان کتاب لاتین و نیز اشتراک  حدود 40 عنوان نشریه فارسی وانگلیسی و   بهر‌گیری از پایگا‌های اطلاعاتی روز  جهان از دیگر امکانات این دانشکده است.  دانشکده هنر دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از زیباترین  دانشکده‌هنری کشور  و دارای فضای سبزی  به وسعت 12 هکتار است که در بستری طبیعی، برای طراحی و نقاشی ودیگر فعالیت‌های هنری طراحی شده است.

  مجله علمی تخصصی این دانشکده  به نام «پیکره» با رویکرد علمی پژوهشی از سال 1391 تا کنون در حال انتشار است. انتشارات دانشجویی با تجهیزات رنگی، سلف سرویس دانشجویی با تجهیزات وفضای استاندارد، سالن تندرستی خوابگاه دختران و آمفی تئاتر به ظرفیت 120 نفر مناسب، فعالیت‌های فوق برنامه و آموزشی از دیگر امکانات این دانشکده است. جمعیت دانشجویی این دانشکده حدود 450 نفر است و اعضای هیات علمی و مدرسین مدعوی آن بالغ بر 35 نفر هستند.