نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درباره گروه پژوهش هنر

درباره گروه پژوهش هنر


 

 

معرفی گروه پژوهش هنر (برای انتخاب کننده‌گان این رشته)

این گروه آموزشی از سال ۱۳۹۱ با گرایش پژوهش هنر در مقطع کارشناسی­ ارشد شروع به فعالیت کرده­است و تاکنون چند دوره از دانشجویان این گروه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

-  شما در طول دوره تحصیلی در یکی از زیباترین دانشکده‌های هنری ایران، با مفاهیم کلی پژوهش هنر آشنا و با کلیات و جزئیات پژوهش در حوزه هنر، خصوصاً پژوهش‌های کیفی و خوانش تصویر آشنا می‌شوید.

- پژوهش هنر در دانشکده ما با توجه به تخصصمان، متمرکز بر حوزه هنرهای تجسمی است؛ اما از توجه به سایر رشته‌ و گرایش‌های هنری با توجه به امکان استفاده از اساتید مشاور در دانشگاه بزرگ شهید چمران و دیگر دانشگاه­های کشور غافل نیستیم.

- ما در زمینه پژوهش هنر، به پژوهش­های کاربردی و مسئله محور تأکید ویژه داریم و شما را در این جهت تشویق می‌کنیم.

- اولویت موضوعی ما در پذیرش عنوان‌های پژوهشی شما، مسائل منطقه‌ای ملی و کشورهای همسایه است. همچنین به طور مشخص پژوهش‌های کاربردی حوزه دیداری و تجسمی و نیز هنری و تاریخ هنر ایران در اولویت کاری گروه ماست. همینطور در گروه ما،  از پژوهش‌های میان رشته‌ای هنر  و نیز پیشنهاد‌های پژوهشی حفظ و بازآفرینی سیمای شهری و روستایی استقبال می‌شود.

- گروه ما از اید‌‌ه‌های ناب و کاربردی شما استقبال کرده و برای دیده شدن و به بار نشستن پژوهش‌های شما در چارچوب ساختار پژوهشی روز کمک خواهد کرد.

- ما از تجربه‌های پیشین شما در راستای تخصصی که دارید استقبال می‌کنیم و به بالنده شدن و کارآمدتر شدن آن تجربه‌ها  کمک می‌کنیم.

- چنانکه شما از رشته‌های دیگر به عرصه پژوهش هنر وارد شدید با دروس جبرانی و مورد نیاز به کمک مدرسان دروس پایه‌ گروه ما و با خواست و اراده شما این کاستی‌ جبران خواهد شد.

- انجام فعالیت‌های فوق برنامه فرهنگی و تفریحی در فضای باز و بسته دانشکده ما، خاطراتی ماندگار برای شما می‌سازد. همچنین همراهی با دانشجویان دوره کارشناسی نقاشی و گرافیک در این دانشکده برای شما، تجربه جالبی را رقم خواهد زد. همچنین در کنار این گروه از دانشجویان، لذت برگزاری نمایشگاه­ها، کارگاه‌های دانشجویی، جشنواره­ها، سمینارها، انجام کارهای هنری و کارگاه­های تخصصی گرافیک و نقاشی تجربه‌های ماندگاری، برای شما خلق می‌کند. 

- گروه آموزشی ما با 3 استادیار و بهره‌گیری از تجربه8 مربی با سابقه عضو هیات‌علمی در حوزه گرافیک، نقاشی، عکاسی و تصویرسازی راهنماهای مطمئنی در راستای اهداف شما هستند و با استفاده از مشاوران زبده دانشگاهی دیگر به بالابردن دانش تخصصی شما کمک خواهد کرد. اکنون ۳۲ دانشجو در این گروه با گرایش پژوهش هنر مشغول به تحصیل هستند.