درباره گروه

 

 

معرفی گروه نقاشی (برای انتخاب کننده‌گان این رشته)

گروه نقاشی ما از سال۱۳۸۱ در مقطع کاردانی رشته نقاشی شروع به کار کرده است. در ادامه  دوره کارشناسی نقاشی و سپس  دوره کارشناسی ناپیوسته این رشته با هدف پیوند نقاشی با زندگی و سایر رشته­­ها به دوره‌های ما اضافه و دوره کاردانی حذف شد.

در دانشکده‌ای که ما باور داریم یکی از زیباترین دانشکده‌های هنری ایران است؛ شما خواهید توانست:

- دوره کارشناسی نقاشی خود را برمبنای اصول و مبانی نقاشی دانشگاهی که شامل آموزش، مبانی هنرهای­ تجسمی؛ مفاهیم پایه در طراحی، طراحی فیگوراتیو و طبیعت بی­جان بر اساس مدل زنده است؛ به پایان برسانید. .

- رنگ­شناسی مقدماتی با پالت محدود و گسترده و سازمان­دهی عناصر بصری برای آفرینش یک کمپوزیسیون محکم نقاشانه و ارایه روش­های خلاقانه فضاهای شخصی در نقاشی، بخشی دیگر از تمرینات ما با شما خواهد بود.

-به کمک ما، شما می‌توانید  با تمرکز بر مهارت­های کارگاهی نقاشی و مطالعه تئوری ، تاریخ و مسائل اجتماعی هنر معاصر، به شرط تلاش مستمر و پی‌گیرانه، هنرمندی خلاق ‌شوید.

- شما می‌توانید با همراهی با ما، شیوه‌های متنوعی چون نقاشی دیجیتال، منظره و انتزاعی را در یکی از طبیعی‌ترین و زیباترین فضاهای دانشکده‌ای ایران را تجربه کنید.

- مدرسان ما، شما را به تحقیق دربارۀ نقاشی مدرن، نقاشی ایرانی و روش­های عملی نقاشی راهنمایی و تشویق می­کنند.

- ما به شما فرصت و فضا برای برگزاری نمایشگاه خواهیم داد و در معرفی شما به نمایشگاه­ها و گالری­های معتبر و همچنین در حرفه‌ای شدن‌تان کمک خواهیم کرد.

- کارگاه­های نقاشی ما، ترکیبی از آموزش‌های عملی متنوع و تئوری‌های مرتبط با آن است.

- برخی از تکالیف دوره تحصیل متمرکز بر موضوعات مرتبط با هنر معاصر و نیز نقاشی ایرانی است. 

-دانشجویان ما با همکاری مدرسان خود در طول دوره تحصیلی برای تحقیق، تولید و ارائه یک کار منسجم با کیفیت کار می­کنند.

- درگروه ما به شما فرصت داده می‌شود که به طور جامع بر روی ایده­های خود کارکرده  و سپس آن‌ها را  ارایه دهید. 

- انجام فعالیت‌های فوق برنامه فرهنگی و تفریحی در فضای باز و بسته این دانشکده خاطراتی ماندگار برای شما می‌سازد.

- نمایشگاه­ها، ورکشاپ­های دانشجویی، جشنواره­ها، سمینارها، انجام کارهای هنری و کارگاه­های تخصصی نقاشی دیواری بخشی دیگر از فعالیت­های مستمر این گروه است.

- گروه آموزشی ما با ۵ عضو هیأت­ علمی، 9 مدرس مدعو و تعداد140 دانشجو در حال حاضر مشغول به فعالیت است و از شما هم دعوت می‌کنیم، به جمع ما بپوندید.